Większość zysków pochodzi z handlu online, który pozwala inwestorom kupować i sprzedawać złoto. Od czasów premiery platformy internetowej w marcu 2014 roku do dziś otwarto prawie 20 tys. rachunków.

W czasach rekordowo niskich stóp procentowych inwestowanie w złoto i srebro stało się alternatywą dla rachunków oszczędnościowych w bankach.

Zyski mennicy napędzają też nowe regulacje w Stanach Zjednoczonych, które akceptują inwestycje w złote i srebrne monety w ramach indywidualnych kont emerytalnych i funduszy ochrony zdrowia.

Siedmiokrotny wzrost sprzedaży złotych sztabek zanotowano po decyzji o opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię. Spadek wartości funta i niskie stopy procentowe spowodowały gwałtowny popyt na cenne kruszce.

Na stronie internetowej Royal Mint oferuje kilka rodzajów monet, które klienci mogą zakupić w ciągu kilku minut. Flagowy "Sovereign" to moneta z 22-karatowego złota moneta, którą można kupić za niecałe 350 dolarów.

Złoto od zawsze jest postrzegane jako bezpieczna przystań dla inwestorów. W czasach kryzysu i zawirowań na rynku rośnie popyt na kruszec. Ceny złota w tym roku wzrosły o prawie 25 proc. osiągając wartość 1320 dolarów za uncję.