Orbis zawarł przedwstępną umowę sprzedaży hotelu Mercure położonego przy Alei Krakowskiej 57/59 w Opolu, podała spółka. Cena sprzedaży to 10,5 mln zł netto."Umowa przedwstępna przewiduje, iż umowa przyrzeczona zostanie zawarta w terminie do dnia 30 listopada 2016 r., pod warunkiem uzyskania przez emitenta zgody walnego zgromadzenia akcjonariuszy Orbis S.A. na sprzedaż hotelu. Zapłata ceny sprzedaży przez kupującego nastąpi zgodnie z poniższymi ustaleniami:
- 10% ceny sprzedaży netto tj. 1 050 000 zł, zostało wpłacone w formie zadatku na rachunek emitenta przed podpisaniem umowy przedwstępnej,
- pozostałe 90% ceny sprzedaży netto tj. 9 450 000 zł zostanie zapłacone nie później niż w terminie 3 dni od dnia zawarcia umowy przyrzeczonej" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała również, że w związku z transakcją, zawarta została umowa franczyzy, na podstawie której po zrealizowaniu sprzedaży, hotel będzie kontynuował działalności pod marką Mercure.

"Transakcja sprzedaży hotelu jest zgodna ze strategią emitenta, która ma na celu m.in. koncentrację inwestycji własnych na kluczowych rynkach regionu, optymalizację zwrotu z zainwestowanego kapitału oraz powiększanie sieci hoteli" - czytamy dalej.

Hotele grupy Orbis działają pod działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Na koniec 2015 roku sieć Grupy składała się z 108 hoteli, dysponujących około 18,8 tys. pokoi. Większość z nich (64 obiekty) funkcjonowało w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

(ISBnews)