Sąd zarejestrował zmianę nazwy PKM Duda na Gobarto


Warszawa, 10.10.2016 (ISBnews) - Sąd zarejestrował zmianę nazwy PKM Duda S.A. na Gobarto S.A. od 7 października, poinformowała spółka.
Zmiana nazwy to kolejna inicjatywa zmierzająca do umocnienia pozycji rynkowej mięsnej spółki. Nazwa PKM Duda przechodzi do historii, a jej miejsce zajmuje Gobarto. Formalnie nowa nazwa obowiązuje od 7 października, kiedy została wpisana przez Sąd Rejonowy do rejestru przedsiębiorców.
"Nowa marka nie jest zmianą czysto kosmetyczną. Wyraża dążenie do zacieśnienia współpracy strategicznej z Cedrob S.A. i zbudowania w świadomości odbiorców pozytywnych skojarzeń z jakością i wiarygodnością. Zmiana nazwy to nowe otwarcie, które rozpoczyna kolejny etap w historii naszej działalności. Mamy jasny plan, jak stać się nowoczesną grupą kapitałową operującą w segmencie surowcowym, produkcyjnym, handlowym oraz przetwórczym. Teraz pod nowym szyldem przystępujemy do jego realizacji" - powiedział prezes Gobarto Dariusz Formela, cytowany w komunikacie.
W obecnej strukturze własnościowej Cedrob posiada 66% akcji Gobarto.
"Nowa strategia Gobarto to ogromna szansa na dynamiczny rozwój, niezależnie od panujących warunków rynkowych. Jednym z jej filarów jest zwiększenie zakresu współpracy z Cedrobem w celu uwolnienia synergii i wzmocnienia pozycji rynkowej - powiedział prezes Cedrobu i przewodniczący rady nadzorczej Gobarto Andrzej Goździkowski, cytowany także.
Zmiana nazwy na Gobarto S.A. to jedna z ważniejszych poprawek wprowadzonych do statutu spółki, którego nowy tekst przyjęli akcjonariusze podczas walnego zgromadzenia w dniu 22 czerwca 2016 r., podano w materiale.
Polski Koncern Mięsny Duda, obecnie Gobarto, to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy ok. 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec. Spółka jest notowana na GPW od 2002 r. Należy do grupy kapitałowej Cedrob.
(ISBnews)