11bit studios udostępnia dodatek DLC do mobilnej wersji gry "This War of Mine", podała spółka. Liczy, że będzie miał pozytywny wpływ na wyniki za IV kwartał.
"Od czwartku 13 października posiadacze 'This War of Mine' w wersji na urządzenia mobilne (z systemami operacyjnym iOS i Android) mogą nabywać płatny dodatek (DLC) do tej gry. Dodatek wprowadza do rozgrywki postaci dzieci co sprawia, że oddaje ona jeszcze lepiej klimat wojny widzianej oczami cywila" - czytamy w komunikacie.

"Do tej pory w rozbudowaną wersję 'This War of Mine', czyli 'This War of Mine:The Little Ones' mogli zagrać posiadacze konsol PS4 i Xbox One oraz, dzięki DLC, który miał premierę 1 czerwca tego roku, również posiadacze PC-ów" - powiedział prezes Grzegorz Miechowski, cytowany w komunikacie.

Wyraził nadzieję, że premiera DLC do mobilnej wersji "TWoM" będzie miała pozytywny wpływ na sprzedaż gry, podobnie jak miało to miejsce przy czerwcowej premierze DLC do wersji PC-owej.

"Dodatek z dziećmi zauważalnie zwiększył też wówczas zainteresowanie podstawową wersją gry w wersji na komputery osobiste, co było widoczne w naszych wynikach za II kwartał. Liczymy na powtórzenie tego scenariusza również przy obecnej premierze" - dodał Miechowski.

Najnowszy dodatek do mobilnej wersji "TWoM" jest do kupienia za pośrednictwem platform AppStore i Google Play. Cena detaliczna DLC wynosi 3,99 USD/euro lub 14,99 zł. Z okazji premiery spółka zdecydowała też o czasowym obniżeniu ceny podstawowej wersji gry (na urządzenia mobilne) do 3,99 USD/euro lub 14,99 zł.

11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r.

(ISBnews)