"Osiedle - zlokalizowane w dzielnicy Mokotów - powstanie w ośmiu etapach. Docelowo zbudowanych zostanie około 820 lokali - o powierzchni od ok. 40 do ponad 130 m2 - otoczonych rozległymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi. Mieszkania w ramach inwestycji Green Mokotów wyposażone są w nowoczesny system Smart House, który umożliwia zdalne sterowanie domowymi urządzeniami i uzyskanie nawet 30% oszczędności m.in. za prąd" - czytamy w komunikacie.

Zakończenie prac budowlanych tego budynku, zlokalizowanego w pobliżu Al. Sikorskiego, zaplanowane jest na IV kw. 2017 r.

Obecnie Robyg realizuje w Warszawie 13 projektów mieszkaniowych w 8 dzielnicach: Mokotów, Wilanów, Wola, Bemowo, Ursus, Żoliborz, Białołęka oraz Praga Południe.

"Dotychczasowa dynamika rynku deweloperskiego pozwala na optymistyczne założenia - od kilku lat obserwowany jest wzrost sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym. Polacy decydują się często na zakup nieruchomości za gotówkę jako metodę inwestycji - bardziej korzystną niż umieszczenie oszczędności na lokacie bankowej. Robyg także odczuwa wpływ tych tendencji - potwierdzeniem jest regularnie rosnąca liczba lokali zakontraktowanych przez spółkę. Narastająco po 3 kwartałach 2016 roku wynik ten osiągnął poziom 2111 mieszkań, co oznacza wzrost o 19% wobec tego samego okresu roku poprzedniego" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Oscar Kazanelson, cytowany w komunikacie.

W III kwartale 2016 roku Grupa Robyg zakontraktowała 736 lokali netto (po uwzględnieniu rezygnacji). Natomiast narastająco po 3 kwartałach osiągnęła kontraktację na poziomie 2 111 lokali, co oznacza wzrost o 19% r/r. W tym okresie spółka przekazała nabywcom ok. 475 lokali w Warszawie i Gdańsku. Od początku 2016 r. Robyg przekazał kupującym w sumie ok. 1 610 mieszkań, przypomniano w materiale. Grupa podtrzymała także zamiar przekazania łącznie około 2 800 lokali w całym 2016 roku.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku. Kontraktacja mieszkań w 2015 roku wyniosła 2 333 lokale.

(ISBnews)