"Przejmowaliśmy te zakłady w nie najlepszej kondycji. Istotnej restrukturyzacji dokonano, ale też w trakcie na przykład sporo wartościowych ludzi opuściło te firmy. Jest jeszcze duża praca przed nami – chcemy zwiększyć zdolności badawczo-rozwojowe, zbudować najlepszy zespół" – powiedział Michniuk podczas konferencji prasowej.

Wskazał jednak, że zdefiniowanie szczegółowych celów będzie możliwe dopiero na kolejnym etapie.

"Jest cały szereg obszarów, gdzie Boryszew może być lepszy i wtedy będziemy sobie mówić, jaki jest cel, jeżeli chodzi o rentowność tego biznesu. Samo mądre wybranie obszarów działalności stanowi źródło potencjalnego wzrostu rentowności" – dodał prezes.

Ważnym elementem poprawy w segmencie będzie pod koniec marca zakończenie odbudowy zniszczonego przez pożar zakładu w Prenzlau należącego do Grupy BAP.

"Zgodnie z harmonogramem, na koniec marca zakład powinien stać, od kwietnia produkować elementy galwanizowane" – powiedział Michniuk.

Grupa Boryszew to jedna z największych grup przemysłowych w Polsce z zakładami produkcyjnymi zlokalizowanych w 14 krajach na 4 kontynentach i zatrudniająca ponad 9 000 pracowników. Grupa specjalizuje się w produkcji komponentów do produkcji samochodów oraz przetwórstwie metali nieżelaznych.

(ISBnews)