"GTC posiada ponad 106 m2 powierzchni biurowej i handlowej w budowie, które znacząco wpłyną na wartość naszego portfolio w 2017 r. Dodatkowo prawie 200 tys. m2 przestrzeni biurowej i handlowej, które znajduje się w fazie planowania, gwarantuje stały wzrost przez kolejne 3 lata. Z naszą silną pozycją gotówkową, jesteśmy gotowi do kolejnych przejęć na naszych kluczowych rynkach" - powiedział prezes Thomas Kurzmann, cytowany w komunikacie.

Przez 9 m-cy 2016 r. GTC zwiększyło portfel nieruchomości generujących przychody o 16% do 1 222 mln euro poprzez 152 mln euro inwestycji w generujące przychody nieruchomości biurowe, podano także w materiale.

"Zakupione ostatnio nieruchomości z powodzeniem wzmocniły pozycję spółki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej:

* Pixel, niepowtarzalny budynek biurowy zlokalizowany w Poznaniu (Polska)

* Premium Plaza i Premium Point, dwa budynki biurowe klasy A w Bukareszcie (Rumania)

* Neptun Office Center, wieżowiec biurowy w Gdańsku (Polska)

* Sterlinga Business Center w Łodzi (Polska) z 13 900 m kw. powierzchni do wynajęcia" - czytamy dalej.

GTC zwraca też uwagę na dalszą poprawę wskaźnika wynajęcia w budynkach spółki, który obecnie przekracza 91%.

Przez 9 m-cy 2016 r. Grupa wynajęła 94 tys. m2 powierzchni biurowej i handlowej na podstawie nowych lub odnowionych umów, m.in. przedłużonego kontraktu na 13 tys. m2 podpisanego z Romtelecom na powierzchnie w City Gate oraz na 12,2 tys. m2 powierzchni zajmowanej przez IBM w Korona Office Complex.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą budynków komercyjnych oferujących powierzchnię biurową i handlową w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)