"Przedmiotem umowy jest budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem terenu oraz drogami dojazdowymi. W budynkach o wysokości 6 kondygnacji nadziemnych znajdzie się 166 lokali mieszkalnych oraz 182 miejsca postojowe" - czytamy w komunikacie.

Termin realizacji inwestycji wynosi 18 miesięcy od dnia rozpoczęcia robót, wskazano również.

Nowa inwestycja Grupy PHN znajduje się w przy ul. Kusocińskiego 115 i 117 w łódzkiej dzielnicy Polesie. W pobliżu znajduje się ogród botaniczny, aquapark oraz hala widowiskowa Atlas Arena. Oprócz terenów zielonych, blisko osiedla znajdują się liczne sklepy i punkty usługowe, w tym centrum handlowe oraz restauracje i kluby fitness. Przeważają lokale o średnich metrażach - 40-60 m2. Lokale usytuowane na parterze posiadają własne ogródki, a położone wyżej loggie i balkony, podał PHN w komunikacie.

"Rozpoczynamy budowę kolejnego osiedla mieszkaniowego, tym razem położonego w atrakcyjnej części Łodzi, z dala od ścisłego centrum miasta i jego zgiełku. Rozległe tereny zielone będą atutem dla rodzin z dziećmi i osób lubiących aktywny tryb życia. Ta inwestycja pokazuje, że mimo pandemii konsekwentnie realizujemy nasze cele biznesowe" - powiedział wiceprezes ds. inwestycji PHN Tomasz Górnicki, cytowany w komunikacie.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Od 2013 r. PHN jest notowany na GPW. W 2019 r. miał 171,9 mln zł skonsolidowanych przychodów z najmu.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,66 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews)