Pozytywnych wyników te-stów na COVID-19 w firmach przybywa od około dwóch ty-godni. Przyznają to zarówno pracodawcy, jak i diagności. ‒ Średnio stanowią one od kilku do kilkunastu procent bez względu na to, o jakim zakładzie pracy mówimy, czyli czy jest to biuro, czy fabryka. Choć zdarzają się przypadki, że odsetek pozytywnych testów przekracza 50 proc. – słyszymy od laboranta jednej z firm diagnostycznych, wykonującego badania na potrzeby praco-dawców. Efekt: są już miejsca pracy, w których odsetek przebywających na kwarantannie lub izolacji sięga 20 proc. i więcej.
- CAŁY TEKST W CZWARTKOWYM WYDANIU DGP I NA E-DGP
Dziennikarka od 18 lat związana z Dziennikiem Gazetą Prawną. Specjalizuje się w tematyce rynku pracy, ochrony zdrowia, a także branży spożywczej, handlowej, turystycznej, czy TSL. Laureatka w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2021 oraz wyróżniona przez TLP nagrodą „Skrzydła Transportu”. Z wykształcenia prawniczka.
