"Vivid Games zawarło umowę wydawniczą ze studiem Golden Goose Entertainment z siedzibą w Dover (USA). 'Mobbles Cards' to casualowy tytuł z dużym potencjałem. Gra jest inspirowana hitami takimi, jak 'Pokémon' i 'Final Fantasy'. Według raportów branżowych, grupa docelowa potencjalnych odbiorców mobilnych gier karcianych to już 16% wszystkich mobilnych graczy" - czytamy w komunikacie.

"Uważam, że wydanie 'Mobbles Cards' to bardzo dobra decyzja. Gra prezentuje duży potencjał. Mechanika rozgrywki polega na kolekcjonowaniu kart, budowaniu zespołu najróżniejszych stworków i prowadzenia taktycznych rozgrywek o nowe karty. Planujemy rozwój tytułu o multiplayer i dodanie ponad 300 unikalnych kart. Gra jest pozbawiona brutalności i prezentuje bardzo przyjazny styl artystyczny. Pierwsze testy fazy soft launch planujemy już na kwiecień" - powiedział Patryk Batko, Product Owner odpowiedzialny za rozwój tytuły po stronie Vivid Games, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że w II kwartale odbędzie się globalna premiera innej casualowej gry - "Right Swipes", przechodzącej obecnie ostatnie testy.

Ponadto, spółka potwierdziła, że "Mythical Showdown" zadebiutuje na iOS i Android na przełomie II i III kwartału. Na Nintendo Switch jeszcze w tym roku trafią "Real Boxing 2", "Mayhem Combat" i kilka mniejszych projektów. Spółka chce także w pełni wykorzystać potencjał pozostałych gier i opublikować na japońskiej konsoli m.in. "Godfire: Rise of Prometheus", podsumowano.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

(ISBnews)