"Z dniem 30 kwietnia 2021 r. zostały rozstrzygnięte postępowania kwalifikacyjne na stanowiska członka zarządu PLL LOT S.A. ds. operacyjnych oraz członka zarządu PLL LOT S.A. ds. handlowych" - poinformowała spółka na swojej stronie internetowej.

Jak dodano, największą liczbę punktów w przeprowadzonych postępowaniach uzyskał Maciej Wilk, który został powołany na stanowisko członka zarządu LOT ds. operacyjnych oraz Michał Fijoł, który został powołany na stanowisko członka zarządu LOT ds. handlowych. Obaj dotychczas zasiadali w zarządzie spółki i odpowiadali za obszary, na które ponownie zostali wybrani.

Rada nadzorcza spółki postępowania kwalifikacyjnego na te stanowiska wszczęła na początku kwietnia br. Zgodnie z ogłoszeniem rady nadzorczej, ubiegający się na te wakaty swoje dokumenty mogli składać do 12 kwietnia br., a otwarcie zgłoszeń miało nastąpić 15 kwietnia. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami miały być przeprowadzane w ciągu 14 dni od terminu otwarcia zgłoszeń, w siedzibie spółki.

Jak czytamy na stronie internetowej LOT-u, prezesem spółki jest Rafał Milczarski, oprócz niego, Fijoła i Wilka, w zarządzie zasiadają także członek zarządu ds. korporacyjnych Katarzyna Piskorz, członek zarządu ds. finansowych Paweł Rozkrut.

Reklama

Właścicielem 100 proc. akcji PLL LOT jest Polska Grupa Lotnicza. Jedynym akcjonariuszem PGL jest Skarb Państwa, a prawa z akcji w tej spółce wykonuje Minister Aktywów Państwowych.(PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ amac/