"Wartość zakontraktowanego portfela zamówień na rok 2021, wynikających z podpisanych na dzień 18 listopada 2021 r. kontraktów handlowych oraz umów o dotacje (backlog), wynosi 296 794 tys. zł i jest wyższy od backlogu opublikowanego w listopadzie ubiegłego roku na rok 2020 o 120%. Największy wpływ na tak wysoki wzrost backlogu ma uwzględnienie backlogu Fidelta d.o.o., która nie była częścią grupy kapitałowej w roku ubiegłym, a której backlog wynosi 122 469 tys. zł. Kolejną największą dynamikę obserwujemy na poziomie backlogu segmentu bioinformatycznego, który jest wyższy o 69% rok do roku. Usługi realizowane w Polsce prezentują solidny wzrost o 26% względem roku ubiegłego" - czytamy w raporcie.

"Mocny wzrost zakontraktowania we wszystkich segmentach biznesowych pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nie zamierzamy jednak zwalniać tempa i nadal chcemy rozwijać się organicznie i przez akwizycje" - dodał prezes Bogusław Sieczkowski, cytowany w komunikacie poświęconym wynikom.

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO S.A.) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvita S.A. formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty - Selvita S.A. (wcześniej Selvita CRO S.A.) i Ryvu Therapeutics S.A. (wcześniej Selvita S.A.).

(ISBnews)