Reklama

"Uruchomiliśmy proces wprowadzenia akcji, gdyż traktuję debiut na NewConnect jako ogromną szansę, aby wejść na wyższy poziom rozwoju naszej spółki, oparty na wzmocnieniu naszej rozpoznawalności, wiarygodności i transparentności prowadzonego biznesu. W związku z tym liczę, że szybko dopełnimy formalności, by decyzja GPW w sprawie zatwierdzenia dokumentu informacyjnego była dla nas pozytywna" - powiedział prezes Mazurskiej Manufaktury Jakub Gromek, cytowany w komunikacie.

Wartość nominalna wszystkich akcji wyniesie 35 zł, tak jak w trakcie ostatniej kampanii crowdinvestingowej na platformie Crowdconnect.pl.

"Debiut pokaże realną wartość naszej spółki, uwzględniającą nasz potencjał wzrostu i perspektywy rynku, a naszym akcjonariuszom pozwoli partycypować w oczekiwanym, stabilnym wzroście naszej spółki wynikającym z rosnącej popularności rzemieślniczych alkoholi" - dodał Gromek.

Debiutowi na NewConnect nie będzie towarzyszyć nowa emisja akcji, wskazano również.

Spółka ma za sobą dwie kampanie crowdinvestingowe. W 2019 roku zakończyła zbiórkę na portalu Beesfund z ponad 1000 nowych akcjonariuszy na pokładzie, którzy nabyli akcje o łącznej wartości 2,54 mln zł. W listopadzie 2020 roku Mazurska Manufaktura sprzedała akcje na platformie Crowdconnect.pl. W dwóch etapach emisji w spółkę zainwestowało łącznie 326 akcjonariuszy, którzy nabyli akcje o wartości 4 375 000 zł, przypomniano.

Mazurska Manufaktura to firma specjalizująca się w produkcji wysokoprocentowych alkoholi rzemieślniczych klasy premium.

(ISBnews)