Reklama

Spółka jest jednym z trzech polskich przedsiębiorstw medycznych, które zostały zaproszone przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) do udziału w Medical Philippines Expo 2022, podano także.

"Ekspansja naszego produktu na rynki azjatyckie jest jednym z głównych elementów strategii naszej firmy. Dzięki udziałowi w Medical Philippines Expo 2022 mamy okazję pokazać 'sztuczną kość' nowym odbiorcom. Zaproszenie od zagranicznego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu utwierdza nas w przekonaniu, że flagowy produkt Medical Inventi zyskuje globalne uznanie. Co ważne, na tych targach zaprezentujemy nie tylko FlexiOss, ale również FlexiOssDent oraz FlexiOssVet, które są dedykowane odpowiednio - stomatologii oraz weterynarii" - powiedział prezes Maciej Maniecki, cytowany w komunikacie.

Medical Philippines Expo 2022 to jedyne specjalistyczne targi medyczne, stomatologiczne, farmaceutyczne na Filipinach. W trakcie wydarzenia prezentowane są najnowsze osiągnięcia techniczne w m. in. branży medycznej, dentystycznej, farmaceutycznej czy sprzętu laboratoryjnego. Medical Inventi będzie jedyną polską spółką, która w trakcie trwania targów zaprezentuje preparat implantacyjny.

Medical Inventi S.A. to spółka biotechnologiczna założona w 2015 jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prywatnego kapitału, w celu komercjalizacji badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego. Portfolio produktowe spółki obejmuje biomateriał kościozastępczy stosowany w ortopedii pod marką FlexiOss i stomatologii pod marką FlexiOssDent. Wyrób dostępny jest również jako FlexiOssVet do zastosowań weterynaryjnych.

(ISBnews)