Medical Inventi uzyskało 963 tys. zł dotacji z funduszy europejskich na badania i wdrożenie do produkcji innowacyjnego biomateriału służącego do regeneracji ubytków chrzęstno-kostnych. Wartość całego projektu przekracza 1,5 mln zł, podała spółka. Ponadto poinformowała, że rozważa debiut na rynku NewConnect w 2024 r.

"Cieszymy się z tego, że nasze projekty są zauważane. Tak jest również w tym przypadku, gdzie z funduszy europejskich na badania i wdrożenie produktu otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie blisko miliona złotych. Efektem tej realizacji będzie nowy innowacyjny produkt pod roboczą nazwą 'OsteoChondral Graft'. Na tym etapie mogę powiedzieć, że będzie dedykowany na rynek weterynaryjny, a w późniejszym czasie chcemy, żeby ten wyrób medyczny posłużył również ludziom" - powiedział prezes Maciej Maniecki, cytowany w komunikacie.

Nadrzędnym celem projektu jest poprawa konkurencyjności Medical Inventi na rynku poprzez wdrożenie nowego produktu o roboczej nazwie OsteoChondral Graft, który jest innowacyjnym biomateriałem. Dodatkowo działania realizowane w ramach tego projektu wpisują się w cele Działania 1.3 Badania i innowacje w sektorze przedsiębiorstw, przyczyniających się do realizacji Celu szczegółowego 1 Rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii FEL 2021-2027, poprzez wzrost znaczenia badań i innowacji w strukturze społeczno-gospodarczej województwa lubelskiego oraz wykorzystywania zaawansowanych technologii, podano także.

"Producent FlexiOss - kompozytu kościozastępczego stosowanego w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który po wszczepieniu korzystnie integruje się z kością pacjenta, wspierając proces odbudowy naturalnej tkanki kostnej - w ostatnich tygodniach został nagrodzony za swoją działalność m.in. przez kapitułę konkursu Lider Innowacji 2023 w kategorii Medycyna i Zdrowie, a także przez Europejskie Stowarzyszenie Inwestorów Długoterminowych w tegorocznej edycji ELTI Awards. Aktualnie Medical Inventi komercjalizuje produkt i sukcesywnie wprowadza go na globalne rynki. W maju tego roku zostały przeprowadzone pierwsze operacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a spółka prowadzi rozmowy z dystrybutorami z Europy i Azji. Medical Inventi rozważa w przyszłym roku debiut na rynku NewConnect" - czytamy także.

Medical Inventi to spółka biotechnologiczna założona w 2015 jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prywatnego kapitału, w celu komercjalizacji badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego.

Reklama

(ISBnews)