"Obecnie portfel zamówień - biorąc pod uwagę tylko zlecenia wykonawcze na rzecz podmiotów zewnętrznych - wart jest 629 mln zł, z czego 476 mln przypada na OZE. Doliczając do tego projekty deweloperskie, które Onde zamierza zbudować własnymi siłami, backlog przekracza 1,7 mld zł" - czytamy w komunikacie.

Grupa specjalizująca się w wykonawstwie OZE miała w I półroczu 2022 r. 525,2 mln zł przychodów, wobec 587 mln w porównywalnym okresie zeszłego roku. Pozwoliło jej to na osiągniecie 6,7 mln zł zysku operacyjnego i ok. 1,2 mln zł wyniku netto.

"Wyniki w raportowanym okresie są zadowalające, zważywszy, że czas ten był naznaczony galopującymi wzrostami cen materiałów budowlanych, bezprecedensową inflacją oraz - przede wszystkim - wojną w Ukrainie. Wywołało to mocną presję na marże oraz skutkowało dużo droższą obsługą długu" - skomentował prezes Paweł Średniawa, cytowany w komunikacie.

Onde jest czołowym wykonawcą infrastruktury dla sektora odnawialnej energetyki (OZE), w szczególności farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych w Polsce. Funkcjonuje również w sektorze budownictwa drogowo-inżynieryjnego realizując inwestycje dla infrastruktury drogowej w Polsce. Spółka działa w ramach Grupy Erbud. Onde zadebiutowało na GPW w 2021 r.

(ISBnews)