"Na dziś nie rozważamy zwiększenia liczby akcji oferowanych w ramach pozyskania środków. Oferta będzie przebiegała dokładnie tak, jak opisaliśmy. Mamy upoważnienie od akcjonariuszy Ryvu do emisji większej liczby akcji - pozostaje 3,7 mln - ale w najbliższym czasie nie planujemy z niego korzystać. Upoważnienie trwa do końca 2024 roku. Więc do końca 2024 roku możemy jeszcze z niego skorzystać, ale oczywiście nie chcielibyśmy robić to przy obecnej cenie akcji. Mamy nadzieję, że w miarę dojrzewania programów Ryvu, cena akcji będzie rosła i będziemy mogli sięgnąć po dodatkowy kapitał, jeśli będzie potrzebny, przy wyższej cenie" - powiedział Przewięźlikowski podczas telekonferencji prasowej.

Oferta publiczna do 4 764 674 nowych akcji serii J Ryvu Therapeutics rozpoczyna się dziś od zapisów na akcje dla inwestorów indywidualnych oraz budowy księgi popytu dla inwestorów instytucjonalnych, które będą prowadzone w dniach 8-15 grudnia. Cena maksymalna akcji oferowanych została ustalona na poziomie 65 zł za akcję. Spółka planuje pozyskać z oferty do 272 mln zł, które zostaną przeznaczone głównie na rozwój projektów klinicznych oraz fazy wczesnej.

Do zainwestowania 20 mln euro w ramach oferty zobowiązała się firma biotechnologiczna BioNTech.

Reklama

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita). Jest polską firmą biotechnologiczną rozwijającą innowacyjne małocząsteczkowe związki o potencjale terapeutycznym w onkologii. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.