"Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Jan Luberda, założyciel Blachotrapezu, jedna z najważniejszych osób w historii naszej firmy. Jego śmierć jest dla nas ogromną stratą. Trudno wyobrazić sobie ból, który czujemy. Jego odejście jest ogromnym ciosem dla całej naszej społeczności" - firma poinformowała w poniedziałek 22 kwietnia na Facebooku.

Innowacyjny system blachodachówek

Bachotrapez opracował i opatentował unikalny System Bezpiecznego Tłoczenia (Safe Profiling System) stalowej blachodachówki, który zwiększa trwałość materiału oraz podnosi jego odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Spółka ma czternaście nowoczesnych zakładów produkcyjnych m.in. w Rabce Zdrój, Bochni, Sękocinie Nowym oraz w Rumunii.

Reklama

Obecnie spółka należy do córki założycieli, Renaty Luberdy, która jednak nie zarządza nią osobiście. Blachotrapez zatrudnia ponad 1200 pracowników, a roczne przychody osiągają poziomu 1 mld złotych. Blachotrapez był oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski w piłce nożnej i sponsorem Reprezentacji Polski w skokach narciarskich.