Andrzej Klesyk obejmie funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej. Posiada wieloletnie doświadczenie. Partner zarządzający w Cornerstone Investment Management, w latach 2007-2015 był prezesem zarządu PZU. Wcześniej pracował w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych. Współtworzył Handlobank oraz Bank Inteligo, który jest jego autorskim projektem. W latach 1993-2000 pracował w firmie doradczej McKinsey & Company w Londynie, później przez ponad 4 lata był partnerem w Boston Consulting Group. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ukończył także studia MBA w Harvard Business School. „Cieszę się, że moja wiedza i doświadczenie będą wspierać zespół MJM Holdings. To niewątpliwy zaszczyt stanąć na czele Rady Nadzorczej firmy będącej liderem rynkowym, która mimo to ciągle zachowuje dużą żywotność i innowacyjny charakter. Cieszę się z możliwości podjęcia współpracy z Marcinem oraz całym Zespołem Grupy. Jestem przekonany, że wspólnie uda się nam osiągnąć cele stawiane przez większościowych amerykańskich udziałowców Corsair Capital.” - mówi Andrzej Klesyk.

ikona lupy />
MJM Holdings - Marcin Ślotała, prezes zarządu MJM Holdings / Materiały prasowe

Drugi z nowo powołanych członków, Vincent Vandendael, posiada bogate doświadczenie międzynarodowe. W ostatnim czasie pełnił funkcję Prezesa Zarządu Everest Insurance (Europe), a w przeszłości przewodniczył Radzie Nadzorczej Lloyd’s Syndicate 2786. Był także Chief Executive of Lloyds Europe w Brukseli. „Obecność Vincenta w składzie Rady Nadzorczej wzmacnia nasze zasoby i relacje handlowe na rynkach międzynarodowych, kluczowe w procesie budowanie platformy MJM MGA” – podkreślił Michał Chmielewski, Wiceprezes Holdingu ds. Międzynarodowych.

W chwili obecnej w skład Rady Nadzorczej MJM Holdings SA wchodzą: Andrzej Klesyk – Przewodniczący Rady Nadzorczej, mec. Tomasz Dudziński, Raja Hadji-Touma, Benjamin Phillips, Edward Wertheim, Vincent Vandendael.

ikona lupy />
MJM Holdings - Marcin Ślotała, prezes zarządu MJM Holdings / Materiały prasowe

MJM Holdings jest wiodącą firmą zajmującą się ubezpieczeniami i reasekuracją najbardziej złożonych projektów przemysłowych i biznesowych na polskim rynku. MJM Holdings łączy zbiór najlepszych w swojej klasie platform - Attis Broker (ubezpieczenia korporacyjne), Smartt Re (reasekuracja), MJM Brokers (ubezpieczenia komunikacyjne) oraz MJM Risk Management (zarządzanie ryzykiem i usługi doradcze). Oferuje kompleksowe i dostosowane do potrzeb rozwiązania ubezpieczeniowe z pełnym zrozumieniem wyzwań rynkowych. Dysponuje siecią 8 biur dając zatrudnienie ponad 200 pracownikom, obsługujących ponad 1500 klientów w Polsce i za granicą.

Źródło informacji: MJM Holdings SA