"Kolejny projekt w portfelu inwestycyjnym Onde to bardzo dobra wiadomość i spełnienie oczekiwań inwestorów. Wciąż mamy jeszcze do dyspozycji kilkadziesiąt milionów z emisji akcji, które planujemy przeznaczyć na rozbudowę naszego pipeline zapewne jeszcze w tym roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, komercjalizacja pierwszych projektów deweloperskich powinna nastąpić już w 2022 roku" - powiedział prezes Paweł Średniawa, cytowany w komunikacie.

Projekt został nabyty na podstawie umowy rezerwacyjnej, zobowiązującej sprzedającego do przekazania projektu na rzecz Onde po spełnieniu się określonych warunków. Projekt znajduje się aktualnie na etapie pozyskiwania warunków przyłączenia do sieci, podano także.

Onde jest czołowym wykonawcą infrastruktury dla sektora odnawialnej energetyki (OZE), w szczególności farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych w Polsce. Funkcjonuje również w sektorze budownictwa drogowo-inżynieryjnego realizując inwestycje dla infrastruktury drogowej w Polsce. Spółka działa w ramach Grupy Erbud. Onde zadebiutowało na GPW w lipcu 2021 r.

(ISBnews)