"Innowacje są jednym z motorów rozwoju gospodarczego. Tworzą nowe miejsca pracy, a innowacyjne produkty stają się doskonałym materiałem eksportowym. Duże zainteresowanie konkursem wśród przedsiębiorców świadczy o tym, że szukając szansy na rozwój działalności, nie boją się sięgać po wsparcie na innowacje" - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, cytowany w komunikacie.

Program "Rozwój przedsiębiorczości i innowacje" zakłada wsparcie innowacyjnych rozwiązań w obszarach zielonych technologii, technologii poprawiających jakość życia, w tym osób starszych, oraz niebieskich technologii, czyli rozwoju firm z obszaru morza i wód śródlądowych, podkreślono.

Promocja kobiet w biznesie

Reklama

Dodatkowo przewidziano osobną pulę środków na realizację projektów dla kobiet, tj. firm, których właścicielkami/współwłaścicielkami są kobiety lub biorą one udział w procesie decyzyjnym w przedsiębiorstwie.

Celem programu jest poprawa konkurencyjności polskich małych i średnich przedsiębiorstw poprzez wsparcie w opracowaniu i wdrażaniu innowacyjnych technologii, rozwiązań, procesów, produktów i usług. Konkurs ma też wzmocnić współpracę pomiędzy firmami z Polski i Norwegii, podsumowano.