Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym (niewyrównany sezonowo - NSA) wyniósł minus 12,9 w marcu 2023 r. wobec minus 14 w lutym, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS), prezentując dane sygnalne.

"W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA3) kształtuje się na poziomie minus 12,9 - zbliżonym do sygnalizowanego w lutym (minus 14)" - czytamy w komunikacie.

W budownictwie w marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 16,9 - wyższym od notowanego przed miesiącem (minus 20,4).

W handlu hurtowym w marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 3,1 - wyższym niż w lutym (minus 5,7).

Reklama

W handlu detalicznym w marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,5 - wyższym niż przed miesiącem (minus 8,6).

W transporcie i gospodarce magazynowej w marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,6 - zbliżonym do sygnalizowanego w lutym (minus 5,2).

W branży zakwaterowanie i gastronomia wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w marcu na poziomie minus 13,7 - wyższym od notowanego przed miesiącem (minus 22,4).

W branży informacja i komunikacja w marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 10,4 - zbliżonym do sygnalizowanego w lutym (plus 10,3).

W branży finanse i ubezpieczenia wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w marcu na poziomie plus 15,3 - nieco wyższym od notowanego przed miesiącem (plus 13,7).

(ISBnews)