Aukcja internetowa trwała 3 dni i zakończyła się wynikiem 312 700 zł, z opłatą aukcyjną – poinformowała PAP Ewa Mierzejewska dyr. ds. komunikacji i PR Artinfo. Portal Artinfo.pl był organizatorem aukcji

Rzeźbę jako obiekt fizyczny - odlew z brązu, o wysokości 70 cm - można było zobaczyć na stoisku Artinfo.pl podczas zakończonych w niedzielę Warszawskich Targów Sztuki. Tam też liczne grono zainteresowanych osób z napięciem obserwowało finał aukcji.

Reklama

„Walka była wyjątkowo zacięta, a chętnych do licytacji nie brakowało: w trakcie aukcji złożonych 79 ofert” – zaznaczyła dyr. Mierzejewska.

Według niej jeszcze większą niespodzianką był wynik: 265 000 zł (312 700 zł z opłatą aukcyjną). Ta kwota oznacza aż 62-krotne przebicie ceny wywoławczej - szacunkowa wartość rzeźby fizycznej to około 35 tysięcy złotych.

Zwycięzca stał się właścicielem tokenu NFT, czyli cyfrowego wizerunku oryginalnego dzieła artysty. Sama rzeźba z brązu zostanie przekazana na stałe do zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach. Tym samym przestanie funkcjonować na komercyjnym rynku dzieł sztuki. Pozostanie na nim wyłącznie token NFT.

Cyfrowy obiekt jest kompatybilny z Metaverse, można go obejrzeć w galerii Artinfo pod adresem: oncyber.io/artinfo oraz na platformie OpenSea: opensea.io/artinfo.

Posiadacz tokenu będzie mógł w pełni korzystać z cyfrowej reprezentacji obiektu 3D w wirtualnych galeriach, grach i szeroko pojętym Metaverse.

W 18. Warszawskich Targach Sztuki(WTS), które odbywały się 27 i 28 listopada w hali EXPO XXI wzięło udział 70 wyselekcjonowanych galerii i antykwariatów z całej Polski. Organizatorem WTS był Dom Aukcyjny Rempex.