Wnioski o wyprawkę szkolną

Szefowa ZUS zaznaczyła, że obsługa programu jest realizowana na bieżąco i przebiega sprawnie. "Od 1 lipca tego roku wpłynęło 3,3 mln wniosków o wyprawkę szkolną, co objęło 4,7 mln dzieci" – powiedziała prof. Uścińska.

Dodała, że od lipca tego roku ZUS wypłacił łącznie ponad 1,3 mld zł dla 4,5 mln dzieci, a kolejne wypłaty przygotowywane są na bieżąco.

Reklama

Kto może skorzystać z programu "Dobry start"?

ZUS przypomina, że pieniądze z programu "Dobry start" przysługują wszystkim uczniom w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością do 24 lat.

Wsparcie jest niezależne od wysokości dochodów rodziców. 300 plus nie obejmuje jednak dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli i zerówek, a także studentów, nawet jeśli mieszczą się w uprawniającym do świadczenia przedziale wiekowym.

Co zrobić, aby otrzymać wsparcie?

Aby otrzymać środki z programu, rodzice lub opiekunowie dziecka muszą złożyć wniosek do ZUS. Mogą to zrobić na kilka sposobów, lecz przekazanie dokumentów musi odbyć się wyłącznie elektronicznie poprzez aplikację mobilną mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia i bankowość elektroniczną. (PAP)

Autorka: Iga Leszczyńska