Grupa Norsk Hydro zawarła porozumienie z dwoma członkami rady nadzorczej oraz wszystkimi członkami zarządu Alumetalu, posiadającymi łącznie 38,7% akcji spółki, którzy zobowiązali się do złożenia w wezwaniu zapisów do sprzedaży wszystkich posiadanych przez siebie akcji po cenie wezwania, podał Alumetal.

Wartość zapowiedzianej transakcji wynosi 1 230 mln zł (78,69 zł za akcję). Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu będą przyjmowane w czerwcu 2023 roku, a intencją Hydro jest sfinalizowanie przejęcia na początku lipca 2023 roku, o ile spełnione zostaną warunki wezwania.

Zakończenie procesu, w którym pośredniczy Biuro Maklerskie Pekao, spodziewane jest w lipcu br., a jego finalizacja jest uzależniona od uzyskania pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej na dokonanie koncentracji przedsiębiorców, która spodziewana jest do 23 maja 2023 roku, oraz od nabycia w ramach wezwania co najmniej 50% wszystkich akcji będących w obrocie, podano.

"Ponowienie oferty przez Norsk Hydro jest dowodem, że 20-letnie efekty pracy i osiągnięć wszystkich pracowników naszej Grupy są ważnym elementem dla rozwoju inwestora. [...] Stworzyliśmy najnowocześniejszą firmę w Europie wśród aluminium refiners. Wierzę, że włączenie Grupy Alumetal w struktury Norsk Hydro pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń w celu dalszego wspólnego rozwoju" - powiedziała prezes Alumetal Agnieszka Drzyżdżyk, cytowana w komunikacie.

Reklama

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest drugim największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r. Jej skonsolidowane przychody z umów z klientami sięgnęły 3,27 mld zł w 2022 r.

(ISBnews)