Nakłady inwestycyjne Grupy Cognor Holding wyniosą około 350 mln zł w 2023 roku, poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy Krzysztof Zoła.

"Oprócz środków na budowę walcowni w Siemianowicach Śląskich oraz rozbudowę walcowni w Krakowie, mamy jeszcze inne projekty, ale to niewielkie kwoty" - powiedział Zoła podczas konferencji prasowej.

Według niego, rozbudowa walcowni w Krakowie, o wartości 200 mln zł, z czego 150 mln zł przypada na obecny rok, powinna się zakończyć w lipcu, a start produkcji planowany jest na przełom lipca i sierpnia br.

"Jeszcze dzisiaj może nastąpić ostateczny wybór generalnego wykonawcy walcowni w Siemianowicach Śląskich, wówczas fizycznie budowa mogłaby ruszyć praktycznie lada dzień" - dodał.

Wartość inwestycji w Siemianowicach Śląskich to 500 mln zł, z czego ok. 200 mln zł przypada na ten rok. Zakończenie budowy planowane jest w III kwartale 2024 r.

Reklama

Capex grupy w I kw. 2023 r. wyniósł ok. 34 mln zł (79,4 mln zł rok wcześniej).

Cognor Holding powstał w 1991 roku, zajmując się na początku działalnością w obszarze handlu wyrobami hutniczymi. Od 1997 roku jest podmiotem notowanym GPW; wchodzi w skład indeksu sWIG80. Od roku 2006 stała się częścią większej grupy przemysłowej zajmującej się produkcją wyrobów hutniczych oraz obrotem złomami metali. Obecnie jest jednostką holdingową grupy kapitałowej obejmującej kilkanaście podmiotów działających głównie na terenie Polski. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3 666,69 mln zł w 2022 r.

(ISBnews)