Reklama
Reklama

Masz smarfona? Na pewno zaatakują cię w przyszłym roku

12 listopada 2015, 06:00
Specjaliści firmy Check Point wskazują, że już w tym roku 42% organizacji padło ofiarą skutecznych ataków wymierzonych w urządzenia mobilne a koszty likwidacji skutków tych incydentów przekroczyły 1 mln zł. Co więcej, 82% badanych firm spodziewa się wzrostu liczby takich incydentów. W bieżącym roku głośne stało się wykrycie kilku poważnych luk w zabezpieczeniach urządzeń mobilnych, m.in. Certifigate w smartfonach z systemem Android oraz XcodeGhost w iOS. Hakerzy nieustannie odkrywają nowe sposoby atakowania sieci – czego dowodzą głośne w tym roku włamania do systemów Anthem, Experian, Carphone Warehouse, Ashley Madison i TalkTalk. Oto lista dziesięciu tendencji i zagrożeń, na jakie, zdaniem firmy Check Point, narażone będą systemy komputerowe w 2016 roku.
Specjaliści firmy Check Point wskazują, że już w tym roku 42% organizacji padło ofiarą skutecznych ataków wymierzonych w urządzenia mobilne a koszty likwidacji skutków tych incydentów przekroczyły 1 mln zł. Co więcej, 82% badanych firm spodziewa się wzrostu liczby takich incydentów. W bieżącym roku głośne stało się wykrycie kilku poważnych luk w zabezpieczeniach urządzeń mobilnych, m.in. Certifigate w smartfonach z systemem Android oraz XcodeGhost w iOS. Hakerzy nieustannie odkrywają nowe sposoby atakowania sieci – czego dowodzą głośne w tym roku włamania do systemów Anthem, Experian, Carphone Warehouse, Ashley Madison i TalkTalk. Oto lista dziesięciu tendencji i zagrożeń, na jakie, zdaniem firmy Check Point, narażone będą systemy komputerowe w 2016 roku. / ShutterStock
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Robert
    2015-11-12 06:50:32
    Zastraszająco niski poziom tego artykułu, który tak naprawdę jest o niczym. Autor powinien się bardziej przyłożyć i choć odrobine zapoznać się z tematem, a przynajmniej skonsultować to z kimkolwiek kto ma jakieś pojęcie o tym. Proszę nie publikujcie takich wypocin bo stracicie kolejnego czytelnika.
    0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej

Reklama