Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Masz smarfona? Na pewno zaatakują cię w przyszłym roku

12 listopada 2015, 06:00
Specjaliści firmy Check Point wskazują, że już w tym roku 42% organizacji padło ofiarą skutecznych ataków wymierzonych w urządzenia mobilne a koszty likwidacji skutków tych incydentów przekroczyły 1 mln zł. Co więcej, 82% badanych firm spodziewa się wzrostu liczby takich incydentów. W bieżącym roku głośne stało się wykrycie kilku poważnych luk w zabezpieczeniach urządzeń mobilnych, m.in. Certifigate w smartfonach z systemem Android oraz XcodeGhost w iOS. Hakerzy nieustannie odkrywają nowe sposoby atakowania sieci – czego dowodzą głośne w tym roku włamania do systemów Anthem, Experian, Carphone Warehouse, Ashley Madison i TalkTalk. Oto lista dziesięciu tendencji i zagrożeń, na jakie, zdaniem firmy Check Point, narażone będą systemy komputerowe w 2016 roku.
Specjaliści firmy Check Point wskazują, że już w tym roku 42% organizacji padło ofiarą skutecznych ataków wymierzonych w urządzenia mobilne a koszty likwidacji skutków tych incydentów przekroczyły 1 mln zł. Co więcej, 82% badanych firm spodziewa się wzrostu liczby takich incydentów. W bieżącym roku głośne stało się wykrycie kilku poważnych luk w zabezpieczeniach urządzeń mobilnych, m.in. Certifigate w smartfonach z systemem Android oraz XcodeGhost w iOS. Hakerzy nieustannie odkrywają nowe sposoby atakowania sieci – czego dowodzą głośne w tym roku włamania do systemów Anthem, Experian, Carphone Warehouse, Ashley Madison i TalkTalk. Oto lista dziesięciu tendencji i zagrożeń, na jakie, zdaniem firmy Check Point, narażone będą systemy komputerowe w 2016 roku. / ShutterStock
Szybki wzrost liczby nowych, nieznanych typów złośliwego oprogramowania, a także większa podatność urządzeń mobilnych na ataki oraz luki w zabezpieczeniach najczęściej używanych systemów operacyjnych (Android, iOS i innych) to tylko niektóre za zagrożeń. Zobacz, jak będą atakować hakerzy w 2016 r?

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej