W dalszej kolejności miałyby być odmrażane usługi gastronomiczne, hotelarskie i kluby fitness, które miałyby wrócić do normalnego funkcjonowania na początku czerwca.

"Zaraz po długim majowym weekendzie - w mojej ocenie - trzeba rozpocząć odniesione na szeroką skalę odmrażanie, w pierwszej kolejności handlu i usług. Uważam, że tutaj obostrzenia powinny całkowicie zniknąć" - powiedział Gowin podczas konferencji prasowej.

Reklama

Kolejnym etapem byłoby "odmrożenie" usług hotelarskich i gastronomicznych.

"Natomiast w trakcie maja, w zależności od tempa spadku poziomu zachorowań, tempa szczepień, uważam, że należy udostępnić zwłaszcza dla osób zaszczepionych usługi turystyczne, usługi gastronomiczne, Należy otworzyć kluby fitness. Mam nadzieję, że turystyka, gastronomia kluby fitness […] będą mogły swobodnie zacząć funkcjonować od początku czerwca. Natomiast maj powinien być okresem takiego stopniowego dochodzenia do owego otwarcia" - dodał.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wczoraj, że od 26 kwietnia uczniowie klas I-III w jedenastu województwach przejdą na naukę hybrydową. W tych województwach do funkcjonowania wrócą też salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne. Zmiany w obostrzeniach mają obowiązywać na terenie woj. małopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i lubuskiego. W pozostałych województwach obostrzenia zostały utrzymane.

Jednocześnie w przyszłym tygodniu rząd ma przedstawić harmonogram "odmrażania" poszczególnych gałęzi gospodarki.