Umowa na dostawę kompleksowego symulatora strzelań dla załogi KTO Rosomak pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Inspektorat Uzbrojenia a konsorcjum w składzie: Autocomp Management Sp. z o.o. (lider) wraz z Autocomp Serwis Sp. z o.o. została zawarta w środę - podano na stronach Inspektoratu.

W ramach zamówienia gwarantowanego, planowana jest dostawa, instalacja oraz uruchomienie jednego zestawu kompleksowego symulatora strzelań dla załóg KTO Rosomak w wersji plutonowej. Wartość zamówienia gwarantowanego wynosi 17,8 mln zł brutto, a dostawa sprzętu zostanie zrealizowana w terminie 18 miesięcy od daty zawarcia umowy - podano w informacji.

Umowa zawiera również prawo opcji w zakresie pozyskania czterech kolejnych zestawów symulatorowych za kwotę 71,3 mln zł brutto.

Inspektorat wyjaśnia, że kompleksowy symulator strzelań dla załogi KTO Rosomak w wersji plutonowej jest przeznaczony do szkolenia plutonów zmotoryzowanych, wyposażonych w te wozy z systemem wieżowym Hitfist-30.

"System, składający się z załogowych stanowisk symulacyjnych odwzorowujących wieżę Hitfist-30 oraz przedział kierowania kołowego transportera opancerzonego, a także komputerowych stanowisk instruktora i kierownika zajęć, powinien zapewniać możliwość realizacji symulowanych zadań ogniowych i taktycznych w składzie załogi oraz plutonu wraz z dostarczeniem danych w zakresie oceny efektów. Prowadzone symulacje mają odzwierciedlać m.in. efekty pola walki, pokonywanie przeszkód terenowych, czy sytuacje związane z najechaniem na miny lub improwizowane ładunki wybuchowe" - podał Inspektorat.

Autocomp Management Sp. z o.o. to firma założona przez grupę pracowników naukowych Politechniki Szczecińskiej. Spółka ma koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania oraz obrotu wyrobami i technologiami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Głównym odbiorcą jej produktów i usług jest Marynarka Wojenna oraz Dowództwo Wojsk Lądowych, dla których firma wytwarza symulatory i systemy sterowania systemami pola walki oraz okrętów.

Autocomp Serwis Sp. z o.o. to firma, której głównym celem dzielności jest świadczenie usług w zakresie produkcji i serwisu produktów dla Autocomp Management Sp. z o.o.(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ par/