Ministerstwo Rozwoju i Technologii przypomniało we wtorkowym komunikacie na jakich działaniach koncentrowały się prace resortu w 2021 roku. Wśród nich wymieniono m.in. ułatwienia w budowaniu domów oraz dostępie do kredytów mieszkaniowych, pomoc dla firm z Tarczy antykryzysowej, wzrost inwestycji i regulacje ułatwiające funkcjonowanie przedsiębiorców.

"2021 rok zamykamy z dobrą kondycją polskiej gospodarki, a nasz kraj znajduje się w czołówce państw Unii Europejskiej, które najłagodniej przechodzą kryzys wywołany globalną pandemią koronawirusa" - powiedział, cytowany w komunikacie, szef MRiT.

Jego zdaniem, jest to "wynik bezprecedensowej pomocy w wysokości ponad 230 mld zł na kontynuowanie działalności i ochronę miejsc pracy, jaką od początku pandemii państwo udzieliło firmom dotkniętym skutkami Covid-19".

Reklama

"To także zasługa polskich przedsiębiorców i pracowników, którzy pomimo niesprzyjających okoliczności zdołali dostosować się do nowych realiów" - wskazał.

Minister zapowiedział, że w MRiT będą kontynuowane działania "na rzecz wysokiego wzrostu gospodarczego i nadania gospodarce mocnego impulsu rozwojowego". "Wsparcie polskich MŚP na polskim i zagranicznym rynku, proprzedsiębiorcze regulacje prawne, wzrost inwestycji zagranicznych, innowacyjności oraz cyfryzacja otoczenia biznesowego będą głównymi kierunkami działań ministerstwa w 2022 roku" - podkreślił Nowak.