Wartość lipcowego eksportu sięgnęła 102,3 mld euro i była o 11,0 proc. mniejsza niż rok wcześniej.

W maju bieżącego roku niemiecki eksport zwiększył się w porównaniu z miesiącem poprzednim o 9,0 proc., a w czerwcu nawet o 14,9 proc. Niemniej po trzech miesiącach ciągłego trendu wzrostowego wywóz towarów za granicę był w lipcu nadal o 12,1 proc. mniejszy niż w poprzedzającym wybuch pandemii lutym bieżącego roku.

Niemiecki import wyniósł w lipcu 83,1 mld euro czyli o 1,1 proc. więcej niż w miesiącu poprzednim przy uwzględnieniu poprawek kalendarzowej i sezonowej, lecz o 11,3 proc. mniej niż rok wcześniej. W porównaniu z lutym br. był on mniejszy o 11,5 proc.

Wszystkie wskaźniki procentowe dotyczące zestawiania ze sobą danych z poszczególnych miesięcy 2020 roku liczone są z uwzględnieniem poprawek sezonowej i kalendarzowej - zaznacza mający swą siedzibę w Wiesbaden Destatis.

W handlu Niemiec z państwami Unii Europejskiej eksport sięgnął w lipcu 52,4 mld euro, a import 44,4 mld euro, co stanowi odpowiednio o 9,6 i 10,4 proc. mniej niż rok wcześniej.

Wartość zrealizowanego w lipcu polskiego eksportu do Niemiec wyniosła 4,79 mld euro, a importu z tego państwa 5,45 mld euro. Było to odpowiednio o 1,8 i 0,2 proc. więcej niż przed rokiem.

Polecamy: Wiceszef CSU za wstrzymaniem budowy NS2. "Putin rozumie tylko język siły i pieniądza"