W czwartek o godz. 13.30 prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ma wystąpić na konferencji prasowej wraz z prezydentami: Poznania Jackiem Jaśkowiakiem, Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim i Opola Arkadiuszem Wiśniewskim.

Na tej konferencji - jak się dowiedziała PAP w otoczeniu prezydenta Trzaskowskiego - ma być ogłoszony skład tymczasowego zarządu stowarzyszenia Ruch Wspólna Polska.

Reklama

Oficjalnie zarząd ten - wynika z informacji PAP - ma się ukonstytuować 28 czerwca, podczas uroczystości rocznicowych wydarzeń poznańskiego czerwca. Na razie ma działać w formule tymczasowej.

Z informacji PAP wynika, że prezesem ma być Rafał Trzaskowski, Jacek Jaśkowiak sekretarzem, Arkadiusz Wiśniewski skarbnikiem, a Tadeusz Truskolaski koordynatorem pełnomocników regionalnych.

W skład zarządu RWP, gdy będzie już ostateczny, mają wejść samorządowcy wszystkich szczebli z gmin miejskich i wiejskich, marszałkowie województw i prezydenci miast.

"Stowarzyszenie Ruch Wspólna Polska nie jest w żaden sposób wymierzone w Platformę Obywatelską, jest uzupełnieniem szerokiego ruchu opozycyjnego o bardzo ważny segment samorządowy" - zapewniła PAP osoba z otoczenia prezydenta Trzaskowskiego.

Drugim elementem ruchu Trzaskowskiego ma być wydarzenie Campus Polska Przyszłości, adresowany do młodych ludzi, który ma się odbyć na przełomie sierpnia i września.