W piątek minister Mariusz Kamiński oraz wiceminister MSWiA Maciej Wąsik odwiedzili Podlaski Oddział Straży Granicznej. Miało to związek z zakończeniem prac przy pierwszym odcinku bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej.

Podczas konferencji wiceszef MSWiA przekazał, że w czwartek wyłoniono firmę, która będzie budowała zaporę perymetryczną w obwodzie kaliningradzkim. "Zespół, który cały czas pracuje przy opiniowaniu wszystkich ważnych elementów, które dzieją się przy granicy, wszystkich inwestycji, zaopiniował pozytywnie propozycję wyłonienia firmy Telbud z Poznania, która będzie budowała zaporę perymetryczną w obwodzie kaliningradzkim. To jest ponad 350 milionów złotych na 200 kilometrów granicy" - powiedział Wąsik.

Reklama

Wiceszef MSWiA podziękował też wszystkim za pracę przy bezpieczeństwie na granicy. "Oprócz tradycyjnych podziękowań dla straży granicznej, dla policji, dla wojska chciałbym uwzględnić niezwykły udział straży pożarnej przy obsłudze tych wszystkich zdarzeń, które tutaj się dzieją. Straż pożarna, zarówno zawodowa, jak i miejscowi ochotnicy udzielają wielkiej pomocy strażnikom granicznym" - zaznaczył.

Maciej Wąsik podziękował też samorządowi, który wspiera na co dzień straż graniczną w jej działaniach.

Autor: Aleksandra Kuźniar, Sylwia Wieczeryńska