PiS czy KO? Kto wygrałby, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę? [SONDAŻ]

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
30 stycznia 2024, 07:21
wybory
shutterstock
Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - wynika z opublikowanego we wtorek przez Wirtualną Polskę sondażu United Surveys. Jednak, jak dodaje WP, przewaga PiS nad KO jest minimalna.

Zgodnie z badaniem United Surveys dla Wirtualnej Polski, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskałoby 28,3 proc. poparcia. Poparcie niemal nie zmieniło się w porównaniu z poprzednim badaniem z połowy stycznia.

Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 28,2 proc. badanych. Jak pisze Wirtualna Polska, to wzrost o 0,7 pkt proc.

Ostatnie miejsce na podium zajęłaby Trzecia Droga z wynikiem 18,9 proc. Jest to wzrost o 2 pkt proc.

Do Sejmu dostałyby się także Lewica z wynikiem 9,6 proc. (spadek o 0,8 pkt proc.) oraz Konfederacja, na którą chce zagłosować 7,6 proc. ankietowanych (o 0,8 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu).

1 proc. badanych chciałoby zagłosować na inną partię, a 6,4 proc. nie jest jeszcze zdecydowanych, na kogo oddałoby głos.

Badanie przeprowadzone przez United Surveys dla Wirtualnej Polski w dniach 26-28 stycznia metodą mieszaną CATI i CAWI na grupie 1000 ankietowanych.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj