Swoją decyzję o wycofaniu się ze startu w wyborach samorządowych i poparciu Miszalskiego Mazur ogłosił w środę na briefingu prasowym w Nowej Hucie.

Miastu grozi wybór na prezydenta "populisty" Łukasza Gibały lub kandydata PiS Łukasza Kmity

Pod koniec marca obaj kandydaci na prezydenta poinformowali na konferencji prasowej o rozpoczęciu współpracy programowej. Wskazywali wówczas na łączące ich punkt programu, jak rozwój gospodarczy Nowej Huty, poprawa jakości powietrza i oddłużenie miasta. Ocenili także, że miastu grozi wybór na prezydenta radnego i aktywisty - ich zdaniem - "populisty" Łukasza Gibały lub kandydata PiS Łukasza Kmity - według nich - "sterowanego z tylnego fotela przez (prezesa PiS) Jarosława Kaczyńskiego".

Reklama

Aleksandra Miszalskiego, kandydata KO, popiera też Nowa Lewica.

7 kwietnia w wyborach na prezydenta Krakowa zmierzą się: Konrad Berkowicz (KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy), Łukasz Gibała (KWW Łukasza Gibały - Kraków Dla Mieszkańców), Adam Hareńczyk (KWW Zjednoczeni dla Krakowa), Łukasz Kmita (KW PiS), Rafał Komarewicz (KWW Rafała Komarewicza Kraków Trzecia Droga), Andrzej Kulig (KWW Andrzeja Kuliga Kraków "Ku Przyszłości"), Aleksander Miszalski (KKW Koalicja Obywatelska).(PAP)

autorka: Julia Kalęba