- Ostatni okres pokazał jak wielkie wyzwania są przed edukacją. Nikt nie spodziewał się sytuacji, z jaką mieliśmy do czynienia w czasie pandemii Covid-19, gdzie szkoły musiały przejść z trybu stacjonarnego na tryb zdalny. To było ogromne wyzwanie dla wszystkich szkół, nie tylko w województwie małopolskim, ale w całym kraju – zauważyła Marta Malec – Lech, członek zarządu województwa małopolskiego w studiu Dziennika Gazety Prawnej podczas konferencji Open Eyes Economy Summit 2022.

- W tak trudnej sytuacji szkoły musiały się odnaleźć, w szczególności nauczycielu musieli nabyć pewne umiejętności z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych. My jako samorząd województwa małopolskiego udzielaliśmy dużego wsparcia dal szkół, ponieważ jako jedyny region w kraju przygotowaliśmy pakiet edukacyjny w ramach małopolskiej tarczy antykryzysowej. Chcieliśmy, aby wszystkie szkoły miały odpowiednią infrastrukturę cyfrową, żeby ta edukacja zdalna przebiegała sprawnie – dodała Marta Malec – Lech.

W dalszej części rozmowy przedstawicielka samorządu małopolskiego opowiedziała o tym jak udało się unowocześnić szkoły w województwie, a także o wsparciu i współpracy lokalnych firm w rozwoju edukacji. Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.

Reklama