Burmistrz Hamburga Peter Tschentscher krytykuje fakt, że obecnie test na obecność antygenów jest wystarczający, aby uniknąć kwarantanny przy wjeździe do kraju z obszarów zagrożonych. Zamiast tego wszyscy niezaszczepieni podróżni powracający z obszarów wysokiego ryzyka i wysokiej zachorowalności powinni jego zdaniem zostać poddani kwarantannie - informuje we wtorek portal RND.

Burmistrz Berlina Michael Mueller żąda większej kontroli. Wyrywkowe kontrole policji federalnej nie są według niego wystarczające.

AfD wezwała do zwiększenia kontroli granicznych w celu "zapobiegania wprowadzaniu niebezpiecznych chorób i zakażeń", jak powiedział RND rzecznik polityki zdrowotnej grupy Bundestagu, Detlev Spangenberg.

"Z drugiej strony rząd federalny nie widzi potrzeby podejmowania działań na szczeblu krajowym" - pisze portal.

Reklama

"W tej chwili nie widzimy potrzeby zmiany rozporządzenia w sprawie wjazdu" - powiedział rzecznik departamentu zdrowia. Stwierdził, że obecnie istnieje już "dość surowy reżim wjazdu".

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poinformował, że minister Horst Seehofer prowadzi rozmowy z krajami związkowymi. "Nie widzi jednak powodu, by w tej chwili wprowadzać stacjonarne kontrole graniczne" - dodał rzecznik.

Rzecznik rządu federalnego Steffen Seibert wezwał UE do podjęcia wspólnych działań: "Rozmawiamy z naszymi europejskimi partnerami o jednolitym podejściu do przyjazdów z obszarów zagrożonych wirusem" - podkreślił rzecznik rządu.