W Brazylii potwierdzono sześć przypadków flurony

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
5 stycznia 2022, 19:33
Władze medyczne Brazylii potwierdziły do środowego popołudnia co najmniej sześć przypadków flurony, czyli jednoczesnej infekcji koronawirusem oraz wirusem grypy. Badani są kolejni pacjenci, u których po wstępnych badaniach podejrzewa się tę przypadłość.

Według służb medycznych Brazylii przypadki flurony, zwanej też gryporoną, wykryto dotąd w trzech stanach kraju.

W stanie Rio de Janeiro regionalne służby medyczne podały, że badanych jest 17 pacjentów, u których mogło dojść do jednoczesnego zakażenia koronawirusem i wirusem grypy. Ich stan określa się jako dobry.

Potwierdzone dotychczas przypadki gryporony wystąpiły również w stanach Minas Gerais oraz Santa Catarina.

We wszystkich trzech stanach potwierdzono rozpoczęcie badań u osób, które miały bezpośredni kontakt z zainfekowanymi.

W środę także stan Sao Paulo ogłosił rozpoczęcie testowania obywateli pod kątem gryporony.

Marcin Zatyka (PAP)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj