Nadciąga siódma fala koronawirusa w Hiszpanii. Odnotowano wzrost hospitalizacji

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
6 maja 2022, 14:47
Test, COVID-19, koronawirus
shutterstock
W Hiszpanii ponownie dochodzi do znacznego zwiększenia zachorowań na Covid - 19; to prawdopodobnie siódma fala epidemii – zgodnie z opiniami ekspertów, na których powołał się „La Razon” w piątek.

W ciągu minionego miesiąca liczba pacjentów z powodu Covid-19 wzrosła w szpitalach średnio o 65 proc. (do 6 883 osób), najwięcej w regionach Asturii, Kastylii i Leon. Sytuacja zdrowotna pogorszyła się szczególnie wśród osób powyżej 80 lat; ta grupa odnotowała od początku kwietnia wzrost zachorowalności o 89 proc. , następnie od 70 do 79 lat - wzrost o 75 proc i od 60 do 69 lat - o 56 proc.

Chociaż obłożenie oddziałów intensywnej terapii spadło do nieco ponad 4 proc., eksperci przypominają, że podczas poprzednich fali epidemii najpierw wzrastała liczba infekcji, później liczba konwencjonalnych hospitalizacji, a następnie liczba chorych w stanie krytycznym na oddziałach intensywnej terapii.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła od początku kwietnia o ok. 2 proc.

Wskaźnik pozytywnych testów diagnostycznych wynosi obecnie 30,87 proc., podczas gdy miesiąc temu - 16 proc. SOZ wskazuje, że - aby epidemia była pod kontrolą - wskaźnik ten nie powinien przekraczać 5 proc.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj