Winmark jest właścicielem budynków Ericsson Head Quarter Office Building oraz Siemens Evosoft Head Quarter Office Building (Univerzum) w Budapeszcie, poinformowano.

"Transakcja wpisuje się w strategię odświeżenia portfolio firmy o nowocześniejsze i bardziej ekologiczne biurowce znajdujące się w regionie Europy Środkowo-Wschodniej" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Budynek Ericsson zastał ukończony w roku 2017 i oferuje powierzchnię 21,1 tys. m2 GLA. Biurowiec jest w 100% wynajęty firmie Ericsson oraz operatorowi kantyny. Budynek Univerzum zastał ukończony w roku 2020 i oferuje powierzchnię 20,7 tys. m2 GLA. Biurowiec jest w 100% wynajęty firmie Siemens - podnajęty firmie Evosoft. Oba budynki posiadają certyfikaty LEED Gold. Spółka zamierza trzymać nieruchomość, jako część portfela generującego przychody, podano w materiale.

Cena zakupu Winmark zgodnie z umową wynosi 160 300 000 euro, co stanowi równowartość 731 176 390 zł, podano również.

"Rozwijamy się i przejmujemy kolejne budynki, które spełniają najwyższe standardy środowiskowe, a jednocześnie doskonale wpisują się w tkankę miejską, tworząc lokalny krajobraz. Cieszymy się, że ich wizerunek nie ogranicza się tylko do najbliższego otoczenia, ale sięga znacznie dalej, kształtując całe dzielnice miast. Nabycie Ericsson Headquarter oraz Siemens Evosoft Headquarter uzupełni i wzmocni nasze portfolio zielonych biur w Europie Środkowo-Wschodniej. Te dwie nieruchomości z łącznym NOI na poziomie 8,9 mln euro znacząco przyczynią się do generowanego przez nas FFO. Zakup zostanie sfinansowany z środków własnych, w połączeniu z finansowaniem bankowym i zielonymi obligacjami wyemitowanymi na przełomie 2020 i 2021 roku" - powiedział dyrektor finansowy GTC Ariel Ferstman, cytowany w komunikacie.

Spółka oczekuje że finalizacja transakcji nastąpi w II kwartale 2021 r., po spełnieniu standardowych warunków zawieszających.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej, oferującą powierzchnie biurowe i handlowe. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r. W 2020 r. miała ok. 160 mln euro przychodów z najmu i usług.

(ISBnews)