"Nadal swoją przyszłość widzimy w Unii Europejskiej" - oświadczył Orban, dodając, że Węgry są i pozostaną również członkiem NATO.

Wyraził też przekonanie, że jak najszybciej powinna odbyć się konferencja o bezpieczeństwie Europy.

Orban zaprosił prezydenta Putina do udziału w negocjacjach pokojowych na Węgrzech

Przeprowadziłem dzisiaj (środa) rozmowę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Zaprosiłem go do udziału w rozmowach pokojowych na Węgrzech. Odpowiedź była pozytywna, ale wdrożenie tego przedsięwzięcia w życie zależałoby od kilku warunków - powiedział w środę na konferencji prasowej premier Węgier Viktor Orban.

Reklama

"Wezwałem Putina do natychmiastowego wstrzymania ognia na Ukrainie. (...) Propozycja rozmów pokojowych na Węgrzech obejmowałaby negocjacje z udziałem prezydentów Rosji i Francji oraz kanclerza Niemiec" - dodał Orban, cytowany przez agencję Reutera.

Orban: Nie ugniemy się pod presją, nie poprzemy sankcji na rosyjską ropę i gaz

Nie ugniemy się pod presją. Węgry nie poprą sankcji, które obejmowały odejście od zakupu rosyjskiego gazu i ropy. Nie mamy też problemu z ewentualnymi płatnościami za rosyjski gaz w rublach - stwierdził w środę premier Węgier Viktor Orban podczas konferencji prasowej.

"Chciałbym jednocześnie podkreślić, że powinniśmy wzmocnić nasze strategiczne partnerstwo z Polską. Jest to nasz strategiczny sojusz w ramach Unii Europejskiej" - dodał Orban, cytowany przez agencję Reutera.