"Sekretarz Generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego, Jens Stoltenberg, przedstawił skład Grupy Doradczej NATO ds. nowych technologii. Wśród ekspertów znalazła się przedstawicielka Polski, pani Izabela Albrycht, Prezes Instytutu Kościuszki, zgłoszona przez Ministra Spraw Zagranicznych" - poinformowały służby prasowej MSZ w komunikacie na stronie internetowej.

Jak poinformowano, utworzenie Grupy Doradczej wysokiego szczebla ds. nowych technologii (Emerging and Disruptive Technologies), wynika z decyzji przyjętej przez szefów państw i rządów na spotkaniu w Londynie w grudniu 2019 roku.

"Celem prac Grupy jest doradztwo NATO w zakresie nowych, przełomowych technologii oraz ich strategicznych implikacji. Uczestnictwo w Grupie jest przewidziane na dwa lata, z możliwością jednokrotnego przedłużenia. W składzie Grupy znaleźli się także przedstawiciele Bułgarii, Kanady, Dania, Estonii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Norwegii, USA, Wielkiej Brytanii oraz Włoch" - poinformował resort spraw zagranicznych.(PAP)

autor: Marzena Kozłowska