Szef Dumy Państwowej: trzeba zrobić wszystko, by Putin był prezydentem jak najdłużej

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
6 lipca 2021, 11:07
Władimir Putin
<p>Władimir Putin</p>/Shutterstock
Należy zrobić wszystko, by Władimir Putin pozostał prezydentem Rosji "najdłużej, jak to możliwe". Jest on obecnie "najsilniejszym politykiem na świecie" - powiedział przewodniczący niższej izby parlamentu Rosji, Dumy Państwowej, Wiaczesław Wołodin.

"Wszyscy musimy uczynić wszystko, by pozostał on naszym prezydentem najdłużej, jak to możliwe. Przy nim Rosja stanie się jeszcze silniejsza, ludzie będą żyć lepiej, bez wstrząsów i wojen" - powiedział Wołodin agencji TASS w poniedziałek wieczorem.

Zapewnił też, że obecny prezydent jest jednym z jego ulubionych polityków.

Wołodin, były wiceszef administracji (kancelarii) prezydenta Rosji, kieruje Dumą Państwową od 2016 roku. Przed kilkoma laty media nagłośniły jego słowa podczas spotkania eksperckiego, gdy przekonywał, że "jeśli jest Putin, to jest i Rosja, a jeśli nie ma Putina - to nie ma Rosji".

Na mocy przyjętych w zeszłym roku poprawek do konstytucji Władimir Putin będzie mógł po zakończeniu swej obecnej kadencji prezydenckiej w 2024 roku dwukrotnie stanąć do wyborów, a więc pozostać na tym urzędzie do 2036 roku.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj