Minister ocenił, że odnotowywane obecnie liczby zakażeń koronawirusem są "niepocieszające". Jak dodał, według ostatnich danych, w kraju jest 62 chorych na 100 tysięcy mieszkańców, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej wynosi 16,3.

"O usunięciu ograniczeń dotyczących wjazdu do strefy Schengen będziemy mogli mówić po tym jak wskaźnik na Ukrainie będzie albo dorównywać średniemu w UE albo będzie niższy. To kluczowy wymóg" - oznajmił szef ukraińskiej dyplomacji. Niestety Ukraina jest "bardzo daleko" od tego i wszystko jest w rękach nas samych - dodał minister, cytowany przez portal Siohodni.

Z kolei minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow na poniedziałkowej naradzie u prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego ocenił, że sytuacja z rozprzestrzenianiem się zakażeń koronawirusem stabilizuje się, a świadczy o tym mniejsza liczba hospitalizacji pacjentów z Covid-19 w ostatnim tygodniu.

Na Ukrainie w ciągu poprzedniej doby wykryto 612 zakażeń koronawirusem, 15 osób chorych na Covid-19 zmarło, a 385 wyzdrowiało. W kraju jest ponad 26 tys. aktywnych zachorowań.

Reklama