„Przeciwnik kontynuuje tworzenie zgrupowania ofensywnego do działań na kierunku słobożanskim (obwód charkowski). Prawdopodobnie w najbliższych dniach spróbuje wznowić ofensywę” - podano w raporcie sztabu (https://tinyurl.com/5ewyp54r).

Sztab podaje również, że Rosjanie przygotowują i wysyłają pododdziały i sprzęt 60. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej 5. Armii Ogólnowojskowej w punkcie dyslokacji w Kraju Nadmorskim, które następnie zostaną prawdopodobnie skierowane do obwodu donieckiego Ukrainy.

Opisując sytuację na froncie, sztab podaje, że kontynuowana jest częściowa blokada Charkowa i artyleryjski ostrzał części miasta.

Reklama

W okolicach Iziumu w obwodzie charkowskim przeciwnik prowadzi zwiad z wykorzystaniem bezzałogowców Orłan-10. Podjął również nieudaną próbę ofensywy w kierunku miejscowości Dowhenke i Dmytriwka.

W obwodzie ługańskim walki trwają w rejonie Popasnej, Rubiżnego, Nyżnego i Nowobachmutiwki. Rosjanie przeprowadzili też nieudaną próbę szturmu w okolicach miejscowości Zołote. W obwodzie donieckim kontynuowane są walki o Mariupol, m.in. wojska rosyjskie przy wsparciu lotnictwa i artylerii szturmują zakłady Azowstal i port morski.

W obwodach donieckim i ługańskim siły ukraińskie odparły cztery ataki przeciwnika, niszcząc pięć czołgów, osiem wozów opancerzonych, pięć samochodów i osiem systemów artyleryjskich.