Do tego zdarzenia doszło w minioną środę. Wojskowych wroga rozmieszczono także na terenie lokalnej placówki medycznej. Najeźdźcy po raz kolejny cynicznie łamią normy międzynarodowego prawa humanitarnego i wykorzystują ukraińskich cywilów jako żywe tarcze - poinformował sztab w komunikacie opublikowanym na Facebooku (https://tinyurl.com/yc8r4m3e).
Podobne doniesienia napływają z okupowanych terenów Ukrainy od lutego 2022 roku, czyli początku rosyjskiej inwazji. Żołnierze agresora są kwaterowani m.in. na terenie szpitali, szkół i przedszkoli, a także rozmieszczają swoje uzbrojenie i sprzęt wojskowy w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów cywilnych, w tym domów mieszkalnych. (PAP)
Dziennikarz, redaktor i wydawca. W mediach internetowych pracuje już od dekady. Doktor kulturoznawstwa, absolwent socjologii i dziennikarstwa. Pisze przede wszystkim o makroekonomii, biznesie, rynkach finansowych oraz technologiach. Posiadaną wiedzę wykorzystuje w praktyce jako inwestor. Po godzinach namiętny czytelnik i kinoman.
