Jak poinformowała policja w Houston, strzelaninę rozpoczęła niespodziewanie uzbrojona w karabin kobieta, która weszła do kościoła z 5-letnim chłopcem w przerwie między modłami odprawianymi przez znanego pastora i kaznodzieja telewizyjnego Joela Osteena.

Nie wiadomo, jakie były motywy działania kobiety

W hali, która może pomieścić 16.800 osób, wybuchła panika. Ludzie w popłochu próbowali wydostać się na zewnątrz. Po krótkiej wymianie ognia kobieta została zastrzelona przez dwóch policjantów po służbie.

Reklama

Szef policji w Houston Troy Finner powiedział, że ciężko ranny został towarzyszący kobiecie chłopiec. W stanie krytycznym został odwieziony do szpitala. Finner dodał, że nie jest jasne czy dziecko zostało zranione przez kobietę czy przez policjantów. Ranny został też 57-letni mężczyzna.

Nie wiadomo też, jakie były motywy działania kobiety. Finner podkreślił, że "szybkie unieszkodliwienie kobiety zapobiegło znacznie większej licznie ofiar".

Kazania i nabożeństwa odprawiane przez 60-letniego Osteena są transmitowane na żywo przez staje telewizyjne i oglądane przez miliony widzów w USA.