Jak donosi Quartz, decyzja, która została ogłoszona w piątek, będzie największym sprawdzianem dla Waymo od czasu, gdy w 2018 roku po raz pierwszy pojawiły się pogłoski o tym, że usługa robotaxi należąca firmy Alphabet może stać się autonomicznym konkurentem Ubera.

Dokładne daty uruchomienia usługi Waymo w Los Angeles nie zostały jeszcze ustalone. Jednak wydaje się, że mając zezwolenie, firma nie będzie zbyt długo zwlekać z wdrożeniem projektu.

Jak podaje „Los Angeles Times”, testy autonomicznych przejazdów pasażerskich w Los Angeles trwają już od roku, a od 2020 r. usługa działa w Phoenix. Dlatego prawdopodobnie, robotaksówki na drogach powiększonego obszaru pojawią się już w nadchodzących miesiącach.

Reklama

Lokalne władze mają wątpliwości

Lokalne wydziały transportu i agencje miejskie Los Angeles będą uważnie oceniać przebieg wdrożenia, nawet jeżeli ostateczną decyzję w sprawie tego, gdzie może działać usługa robotaxi, mają stanowe organy regulacyjne, a nie lokalne.
Według magazynu Wired lokalne władze naprawdę nie chciały tego rozszerzenia.

Po incydencie zielone światło Waymo w Kalifornii

Pod koniec ubiegłego roku w Phoenix doszło do incydentu z dwoma pojazdami Waymo, które w odstępie kilku minut zderzyły się z tą samą ciężarówką ciągniętą przez lawetę. W tych wypadkach nikt nie odniósł obrażeń.

Po tym zdarzeniu firma dokonała obszernej wymiany oprogramowania.

ikona lupy />
Autonomiczna taksówka Waymo w San Francisco, Kalifornia, USA / Bloomberg / David Paul Morris