Z kolei Gentin Noble Bank i GPW wskazywane są jako kandydaci do redukowania zaangażowania, z rekomendacją "sprzedaj", wynika z raportu BESI Silver Bullets na III kw. 2013 r.

W sektorze energetycznym zespół BESI podtrzymał rekomendację "kupuj" dla CEZ, spodziewając się "solidnej" dywidendy w czerwcu. Według analityków, stopa dywidendy może wynieść 7,3 proc., a akcje spółki są wyceniane z bardzo rozsądnym mnożnikiem w porównaniu z konkurentami zarówno z regionu jak i Europy Zachodniej, biorąc pod uwagę jakość aktywów CEZ-u oraz generację gotówki.

>>> Czytaj też: Rynki wschodzące wciąż w niełasce

W sektorze finansowym Dział Analiz BESI podtrzymuje rekomendację "sprzedaj" dla GPW z uwagi na spodziewaną niewielką dywidendę, która może wynieść zaledwie 1,9 proc. zarówno w tym, jak i następnym roku.

Reklama

Jak czytamy w raporcie, "ta stopa dywidendy jest znacznie poniżej oczekiwań rynkowych i średniej oferowanej przez porównywalne spółki zagraniczne". Getin Noble Bank, druga spółka tego sektora, która znalazła się w raporcie Silver Bullets, także otrzymała rekomendację "sprzedaj". Analitycy uzasadniają ją dużą presją na marżę odsetkową netto i negatywne trendy jeżeli chodzi o przychody prowizyjne. Oba te czynniki są, zdaniem zespołu analityków BESI, jeszcze niedoceniane przez rynek.

Famur, reprezentant sektora przemysłowego, który po raz pierwszy znalazł się w raporcie Silver Bullets, otrzymał rekomendację "kupuj". Analitycy BESI uważają, że rynek nie docenia potencjału tegorocznych wyników, które jak szacują będą o 20 proc. wyższe od konsensusu rynkowego w odniesieniu do zysku netto i oraz zysku EBITDA. Wyniki kwartalne spółki powinny być kluczowym motorem wzrostu.

>>> Czytaj też: Forex: Traderzy manipulują kursami walut za plecami klientów

Kolejnym debiutantem w raporcie Silver Bullets jest Sygnity, która otrzymała rekomendację "kupuj". Analitycy BESI wierzą w skuteczną restrukturyzację spółki - zarówno wzrost przychodów, jak i optymalizację kosztów. Po tym jak spółka zaraportowała dobre wyniki w drugim kwartale 2013 roku, zespół BESI podniósł prognozy jak i cenę docelową dla Sygnity. Czynnikiem, który powinien spowodować wzrost kursu akcji, jest bardzo prawdopodobna wygrana przynajmniej części przetargu ZUS, który jest obecnie największym kontraktem na polskim rynku IT.