Rosyjska armia zdaje egzamin z gotowości bojowej. Jak informuje
„Rossijskaja Gazieta”, we wszystkich okręgach wojskowych rozpoczęły się
manewry, połączone ze sprawdzianem umiejętności żołnierzy.
Na poligony oprócz piechoty, wojsk zmotoryzowanych i pancernych wyprowadzone zostały również kompleksy rakietowe, w tym „Topol” dysponujące głowicami jądrowymi. Według rosyjskiego dziennika ćwiczenia odbywają się na terytorium -„od Bałtyku do Oceanu Spokojnego i od Arktyki do Krymu”. Gazeta zauważa, że na Bałtyku okręt „Bojkij” w symulowanej walce zniszczył łódź podwodną „Warszawianka”.
>>> Czytaj też: Rosja blisko demograficznej katastrofy? "Musimy podwyższyć wiek emerytalny"
Rządowy dziennik nie podaje liczebności szkolących się oddziałów i sprzętu, który opuścił koszary. Z wyrywkowych informacji wynika, że tylko w ramach rakietowych wojsk strategicznych na poligony wyszło około 10 tysięcy żołnierzy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zobacz
|
